PARK WODNY TORUŃ

Powstanie basen o wymiarach 25x15,4 m i głębokość od 1,35 do 3,6 m z sześćioma torami po 2,5 m szerokości i skoczniami do skoków do wody z wysokości 3 m i trybuną dla 300 osób.

Baseny znajdą się także w części rekreacyjnej: basen 12x6 m z ruchomym dnem od 0,20 m - 3,5 m, przeznaczony do nauki pływania, aqua aerobiku, aquabike i nurkowania, basen rekreacyjny o nieregularnym kształcie z biczami wodnymi, rwącą rzeką, gejzerami, ławkami z hydromasażem o lustrze wody 57 m kw. i brodzik dla najmłodszych o lustrze wody 33 m kw.

Atrakcją dla najmłodszych będą z pewnością dwie zjeżdżalnie, obie o różnicy poziomów 9,6 m. Jedna będzie o długości ponad 62 m i spadku 15,43 proc., druga ponad 90 m i spadku 10,59 proc. Przewidziano też zewnętrzną nieckę basenową o lustrze wody 16 m kw.

Po wyjściu z basenu będziemy mogli się zrelaksować w strefie saun. Znajdą się tam do wyboru: łaźnia parowa z możliwością przejścia w tryb łaźni solankowej, łaźnia parowa z możliwością rozpylania olejków aromatycznych, sauna sucha (klasyczna), sanarium (łagodna sauna sucha) z możliwością rozpylania olejków aromatycznych (ziołowych) i sauna na podczerwień (infrared). Program saun uzupełnia tepidarium z ogrzewanymi leżankami kamiennymi, prysznice i wanna z zimną wodą oraz dodatkowe miejsce do odpoczynku w formie ławy podgrzewanej. Kompleks saun będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych (w tym na wózkach inwalidzkich) wprost z poziomu terenu wokół budynku.

W obiekcie znajdzie się także: kawiarnia, dwie sale do ćwiczeń gimnastycznych po ok. 158 m kw. każda, ze sprzętem dla maksymalnie 48 osób oraz dwa pełnowymiarowe boiska do squash, a przy nich oczywiście odpowiednie zespoły szatniowe. W otoczeniu pływalni powstanie parking na 80 miejsc, tor dla rolkarzy, siłownia zewnętrzna, górki dla saneczkarzy, plac zabaw dla małych i starszych dzieci, tereny zieleni z ławeczkami i wybieg dla psów. Szczególną atrakcją będzie wodny plac zabaw z 12 różnymi urządzeniami.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekracji w Toruniu

Search